Par izmaiņām norēķinu kārtībā par patērētā aukstā ūdens daudzumu daudzdzīvokļu mājās no 2018. gada 1. janvāra

Publicēts Ot, 10/10/2017 - 10:55
aukstais ūdens

Sākot no  2018. gada 1. janvāra norēķini par  aukstā ūdens patēriņu daudzdzīvokļu mājās tiks veikti pamatojoties uz  māju ievados uzstādītā kopējā ūdens skaitītāja rādījumiem. 
Ja tiks konstatēta starpība starp daudzdzīvokļu mājas ievadā uzstādītā kopējā ūdens skaitītāja rādījumu un dzīvokļu īpašumos ar skaitītāju noteikto ūdens patēriņu, tad saskaņā ar MK noteikumu Nr.1013  19¹.punktu, starpība būs jāsedz tiem dzīvokļu īpašniekiem:

1) kuru dzīvokļos ūdens patēriņa skaitītāji nav uzstādīti;

2) kuru dzīvokļa īpašumā esošo ūdens patēriņa skaitītāji nav verificēti trīs mēnešu laikā pēc verificēšanas termiņa beigām vai pārbaudē konstatēts, ka ūdens patēriņa skaitītāji ir bojāti, tie nav noplombēti vai to plombējums ir bojāts,

3) kuri atkārtoti nav ļāvuši pārvaldniekam veikt savā dzīvoklī esošo ūdens patēriņa skaitītāju pārbaudi;

4) kuri nav iesnieguši informāciju par ūdens skaitītāja rādījumu vismaz trīs mēnešus pēc kārtas.

Ja neviens no augstāk minētajiem gadījumiem netiks konstatēts, tad, pamatojoties uz MK noteikumu 19. punktu, ūdens patēriņa starpību sadalīs vienādi starp visiem  mājas dzīvokļu īpašniekiem, atbilstoši dzīvokļu īpašumu skaitam.

Vadoties no augstāk minētā, lūdzam dzīvokļu īpašniekus un īrniekus savlaicīgi veikt ūdens skaitītāju verifikāciju, kā arī regulāri nodot ūdens skaitītāju rādījumus.
Gadījumā, ja dzīvoklī nav uzstādīti ūdens skaitītāji, lūdzam nekavējoši veikt to uzstādīšanu.

Vēršam uzmanību!!!
Nododot ūdens skaitītāja rādījumus, lūdzam norādīt arī pirmo ciparu aiz komata.
Skaitītāja rādījumus lūdzam iesniegt ne ātrāk kā katra mēneša 25. datumā.

 

Komentāri

Šo iespēju var ieraudzīt tikai laika posmā no 22.datuma pulksten 00:00:00 līdz 26.datuma 23:59:59 (sākot ar 2018.gada janvāri šis laika posms tiks mainīts no 25.datuma pulksten 00:00:00 līdz 27.datuma 23:59:59). Izvēloties sadaļu "Sākums" lapas pats pirmais raksts arī būs "Iesniegt ūdens skaitītāja rādījumus", lai atvērtos aizpildīšanas tabula ir jāuzspiež uz "LASĪT VISU RAKSTU". Pirms aizpildīšanas OBLIGĀTI izlasiet INSTRUKCIJU.

Pareizi, pirmais raksts ir “Pilsētas iedzīvotājiem”, jo iesniegšanas termiņš beidzās jau vakar, taču vēl 26.datumā virs šī raksta stāvēja iesniegšanas forma. Jums jāsaprot ka ūdens skaitītāju rādījumus nevar iesniegt bezgalīgi. Mēnesis ir noslēgts un grāmatveži atlikušajās dienās veic aprēķinus.

Vai ir iespējams atbildi sniegt pēc būtības nevis tikai atrakstīties?

Es Jūsu norādītās vietas nevarēju ieraudzīt atļautajā laika periodā! Vai Jūsu uzdevums nebūtu palīdzēt saprast, kāpēc es tās nevaru ieraudzīt, nevis stāstīt, ka ūd.rādījumus neiesniedz bezgalīgi? Varbūt, ka vērts padomāt par to, ka mājas lapa nav draudzīga lietotājam?

Varbūt, ka jūsu mājas lapa neatbalsta visas op.sistēmas un visus brovserus?

Tāpat mani pārsteidz tas, ka nevaru turpināt esošo komentāru pievienojot atbildi, bet veidojas tikai jauns komentārs ar jaunu tematu.

Sniegšu atbildi pēc būtības:

1. Ūdens skaitītāju rādījumu iesniegšanas tabulu var redzēt tikai reģistrējies lietotājs, ielogojoties savā kontā laika periodā no 22.datuma 00:00:00 līdz 26.datuma 23:59:59 (ar 2018.gada janvāra mēnesi no 25.datuma 00:00:00 līdz 27.datuma 23:59:59).

2. Mājaslapa pastāvīgi tiek pilnveidota, ar janvāra mēnesi būs izmaiņas ūdens skaitītāju rādījumu iesniegšanas tabulā.

3. Mājaslapa tiek testēta no OS (Windows 7, Windows 10 un Linux) un pārlūkprogrammām (Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge, Internet Explorer). No MacOS mājaslapa testēta netiek, jo nav tādu iespēju, Safari pārlūkprogramma testos izmantota netiek.

4. Šīs mājaslapas mērķis ir informēt SIA "Valkas Namsaimnieks" apsaimniekojamo māju iedzīvotājus par jaunumiem un izmaiņām apsaimniekošanā, un nodrošināt ūdens skaitītāju rādījumu iesniegšanas iespējas.

5. Jūs rakstiet: "Tāpat mani pārsteidz tas, ka nevaru turpināt esošo komentāru pievienojot atbildi, bet veidojas tikai jauns komentārs ar jaunu tematu.", kurš liedz zem komentāra uzspiest "Atbilde" (norādiet tematu) un sniedziet atbildi. Šī nav mājaslapa, kas būtu orientēta uz komentāru daudzumu.

Pārskatīju iesniegtos ūdens skaitītāju rādījumus par decembri, Jūsu iesnieguma datubāzē nav. Pieļauju, ka notikusi kāda tīkla komunikācijas kļūda. Nākamreiz lūdzu pārliecinieties, ka pēc formas aizpildīšanas un pogas "Iesniegt" uzspiešanas atveras lapa ar uzrakstu:

Ūdens skaitītāju rādījumi
Jūsu aizpildītie dati iesniegumam "Ūdens skaitītāju rādījumi" saņemti.

Ja šādu uzrakstu neredzat vai ir paziņojums par kādu kļūdu, tad nepieciešams atkārtoti iesniegt rādījumus. Diemžēl man jāatvainojas par sagādātajām neērtībām.

Lūdzu, norādiet to linku mazliet skaidrāk un  saprotamāk, pirmajā lapā, kur nodot rādījumus, citādāk es nevaru sobrīd atrast! iepriekšējos menešos vareja visu ieraudzīt, tagad kreisajā pusē tikai komentāri, citur nekā nav. Atvainojiet, bet šī mājaslapa ir pilnīgi nekam nederīga.

Vajag tomēr arī palasīt, kas tiek publicēts mājaslapā. Kreisajā malā "Informācija lietotājiem" ar sarkaniem burtiem, izlasīt mākam? Izlasiet rakstu, zem kura rakstiet komentāru.  Ja mājaslapa ir nederīga, lūdzu, variet mest ūdens skaitītājus kastītē, bet ne ātrāk par 25.datumu.

Pedeja diena iesniegt udens radijumus.visu aizpildit sanak,bet auksta skaititaja raditaju newar ierakstit..fiziski to newar..lodzins tuks..kursors kustas..itka raksti bet neredzi ko..mistika..iemetisu pastkastite ceriba ka lapina nonaks kantori..

Jā, pāris lietotājiem pastāv šāda problēma, taču precīzu iemeslu pateikt nevaru. Es ieteiktu:

1. pamēģināt izmantot citu pārlūkprogrammu (Mozilla Firefox vai Opera);

2. iztīrīt pārlūkprogrammas vēsturi.

Ja nevariet atrisināt problēmu, tad uzrakstiet Piezīmēs (piemēram): karstais, Nr. 99999 Rād. 0001,1